Praca jaka czeka dla absolwenta marketingu

Praca magisterska z marketingu stanowi dla niejednego studenta spore wyzwanie. Często zadaje on sobie pytanie, “jakie perspektywy zawodowe na mnie czekają”? W poniższym artykule przedstawimy rozmaite profesje, w których może się odnaleźć osoba, która ukończyła marketing.

Obecnie najłatwiej będzie znaleźć absolwentowi wspomnianego kierunku, pracę w sprzedaży. Eksperci od sprzedaży są wręcz rozchwytywani. Na portalach internetowych czekają setki ogłoszeń dla doradców klienta, doradców handlowych, przedstawicieli handlowych, reprezentantów handlowych itd.

Bardzo poszukiwani są teraz aktualnie eksperci od marketingu internetowego. Handel coraz częściej przenosi się do Internetu i wypiera tradycyjne formy sprzedaży. W związku z tym popyt na osoby, które potrafią zwiększyć zainteresowanie produktami lub usługami, za pomocą konkretnych działań informatycznych, będzie dynamicznie rósł.

Absolwent marketingu może również pracować jako specjalista ds. marketingu w dziale promocji, danej firmy. Tego typu pracę jest dostać o wiele trudniej, aniżeli pracę w sprzedaży. Aby zdobyć tego typu stanowisko, często trzeba przejść wieloetapowy proces rekrutacji.

Osoba, która ukończyła marketing, zawsze może pracować również jako specjalista ds. PR. Tutaj również obowiązuje wieloetapowy proces rekrutacji. Tego typu ofert pracy jest o wiele mniej, niż jest to np. w przypadku pracy w sprzedaży.

Absolwent marketingu może również pracować jako księgowy. W toku studiów miał on bardzo dużo przedmiotów “finansowych”. Zaliczyć do nich można np. finanse przedsiębiorstw, rachunkowość zarządczą, czy też rachunkowość finansową.

Praca magisterska z marketingu, a dalsza kariera.

Praca magisterska z marketingu powinna stanowić wstęp do Twojej przyszłej kariery. Najlepiej, aby ona była zbieżna z Twoimi aspiracjami zawodowymi. Jeśli np. chcesz być w przyszłości ekspertem ds. marketingu internetowego, to zawsze możesz napisać swoją pracę magisterską o zarządzaniu sklepem internetowym.

W każdym razie musisz pamiętać o tym, że studia nie powinny być końcem Twojej edukacji. Wręcz przeciwnie. Marketing obecnie szybko ewoluuje, podobnie jak współczesny rynek pracy. Różne metody, które działają dziś, jutro mogą już nie wystarczyć.

Jeśli jesteś absolwentem marketingu, to zawsze warto zdobyć dodatkowe kwalifikacje, takie, jak prawo jazdy kategorii B, certyfikat z języka obcego, czy też nauczyć się obsługiwać rozmaite programy graficzne. Umiejętności te mogą być bardzo przydatne w życiu zawodowym.

Epic Marketers

Jesteśmy legalnie działającą firmą, która z sukcesami pomaga w pisaniu prac dyplomowych z marketingu i innych przedmiotów od lat. Mamy bogate doświadczenia i liczne osiągnięcia. Skontaktuj się z nami, a osiągniesz sukces!


Dodaj komentarz